سوالات تکراری پیرامون استریم همزمان

درود، در این بخش به برخی از سوالات و یا مشکلات شما که خیلی تکرار میشه پاسخ میدیم.

 

چرا باید مستراستریم رو انتخاب کنیم؟

مستراستریم بدون هیچ انگیزه مادی و فقط در راستای حمایت از استریمرهای عزیز ایرانی راه اندازی شده و هزینه دریافتی فقط در راستای کیفیت بهتر سرویسها دریافت میشه، درصورتی که تاکنون از سروریسهای دیگر استریم همزمان استفاده کردید به راحتی تفاوت ها را میدانید، اما اگر استفاده نکردید ما برخی از تفاوتهای اصلی مستراستریم با سایر سرویسها را برای شما میگوییم.

 1. هزینه بسیار پایین نسبت به سایر سروریس دهنده های مشابه.
 2. کیفیت بالای سرویس دهی و ساختاری جدید و متشکل از چندین سرور.
 3. ساخت اکانت سریع و بدون انتظار - سایر سرویس دهنده ها بین 1 تا 3 روز کاری زمان میخواهند.
 4. اکانت تست رایگان، ما به خودمان ایمان داریم، پس شما بدون پرداخت هزینه اول تست کنید، اگر راضی بودید خرید کنید.
 5. پنل ساده و راحت و امکان تغییر کلیدهای استریم در هرزمانی بدون نیاز به انتظار -  در سایر سرویس دهنده های ایرانی باید تیکت بدید.
 6. عدم داشتن تبلیغات یا نیاز به تبلیغات اجباری برای کاربران.
 7. در صورت قطعی در استریم یا قطعی بین سرورها بلافاصله به صورت خودکار ارتباطات مجدد برقرار میشود و نیاز به بستن استریم وجود ندارد.
 8. نمایش اطلاعات استریم شما، ریز ارتباطات و کیفیت استریم در پنل کاربری، شفاف سازی کامل.
 9. ویجت های کاربردی نظیر نمایش زنده آمار بازدید کننده ها در استریم و ...
 10. امکان ساخت و یا تغییر کلید استریم با یک کلیک و امنیت بالاتر

این مزایا، فقط بخشی از مزایای اصلی مستراستریم میباشد که سایر سرویس دهنده های ایرانی آنها را ندارند.

 

استریم همزمان یا ریستریم (ری استریم) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

استریم همزمان یا همان ری استریم، به روندی گفته میشود که شما میتوانید در چندین سایت (و ارسال استریم به چندین سرور) استریم کنید، در نرم افزارهای OBS و یا StreamLabs شما فقط میتوانید یک سایت را برای اینکار معرفی کنید، اگر روشی برای وارد کردن چند سایت داخل نرم افزارها هم پیدا کنید بازهم به مشکل میخورید، چون ممکن است اینترنت شما جوابگوی استریم روی چند سایت نباشد به عنوان مثال اگر شما روی یک سایت بخواهید استریم کنید و اینترنت شما نهایتا بیت ریت 6000 را جوابگو باشد، برای استریم روی 2 سایت با همان بیت ریت شما به یک اینترنت با سرعت آپلود دو برابر نیاز دارید و یا باید کیفیت استریم خود را برای دو سایت به 3000 کاهش دهید و خرید اینترنتی با این کیفیت در ایران هزینه بسیار بالایی دارد و در خیلی نقاط هم پشتیبانی نمیشود.

با سرویس استریم همزمان شما میتوانید به حداکثر کیفیت و سرعت اینترنتتان در تمام سایتهایی که میخواهید استریم داشته باشید و هزینه و نگرانی اینترنت را نداشته باشید.

 

آیا در صورتی که از مستراستریم استفاده کنم، و روی 3 سایت استریم کنم، از اینترنت من 3 برابر حجم کسر میشود؟

خیر، شما فقط یکبار استریم میکنید و استریم خود را برای مستر استریم میفرستید، استریم شما چه روی 2 سایت چه روی 10 سایت هیچ مصرف اضافه ای برای شما ندارد و فقط از ترافیک سرورهای ما استفاده میکنند.

 

آیا پس از خرید اشتراک در صورتی که بخواهم روزی 10 ساعت استریم کنم، مستراستریم مشکلی ندارد؟

خیر، شما آزاد هستید هرچقدر میخواهید از هزینه ای که پرداخت کردید استفاده کنید، ما هزینه اشتراک 30 روزه را از شما گرفتیم، یعنی روزی 24 ساعت به مدت 30 روز، پس نگران چیزی نباشید.

 

آیا محدودیتی روی بیت ریت در استریم وجود دارد؟

به طور کلی خیر، ولی در صورتی که میخواهید با Bitrate بیشتر از 4000 هزار استریم کنید، بخش قوانین را بخوانید.

 

در چه سایتهایی میتونم استریم همزمان داشته باشم؟

در حال حاضر تقریبا تمام سایتهای معروف ایرانی و خارجی که استریم دارند، در مستراستریم پشتیبانی میشوند، اما اگر سایت خاصی مد نظر دارید که در لیست نیست میتوانید به پشتیبانی سایت اطلاع دهید تا بررسی شود، درصورت امکان پذیر بودن بدون هزینه به لیست سایتها اضافه خواهد شد.

 

من فقط در توییچ استریم میکنم، آیا مستراستریم بدرد من میخورد؟

این موضوع را باید تست کنید، استریم در توییچ نیازمند کیفیت اینترنت بالایی می باشد، اگر شما از کیفیت اینترنت بالایی برخوردار هستید و در حال حاضر هم مشکلی با توییچ ندارید، خیلی به شما کمکی نمیکند، اما باز هم میتوانید تست به صورت رایگان یک روز تست کنید. در صورتی که سرعت آپلود داخلی شما بهتر میباشد و با توییچ مشکل دارید مستراستریم میتواند کیفیت استریم شما را بهتر کند، در هر صورت تست آن رایگان میباشد و باید تست کنید.

 

آیا استریم در یوتیوب یا فیسبوک نیازمند داشتن ق.ن.د ش.ک.ن میباشد؟

خیر، شما با سرورهای داخلی ما ارتباط برقرار میکنید استریم روی یوتیوب از طریق سرورهای خارج از ایران ما انجام میشود.

 

اگر من همزمان بخواهم روی 3 یا 4 سایت استریم داشته باشم، کیفیت استریم من کاهش پیدا میکند؟

خیر، استریم شما با همان کیفیتی که ارسال میکنید انجام میشود، مگر اینکه سایت مقصد کیفیت بسیار بالا را پشتیبانی نکند و آن را کاهش دهد.

 

من داخل مستر استریم عضو شدم، ولی بعد از شروع استریم، استریم من قطع میشود، یا هی کانکتینگ میشه، یا بیت ریت بیشتر از 300 نمیشه، یا بعد از چند ثانیه استریم قطع میشه؟

قطع شدن استریم، چند دلیل بیشتر ندارد.

 1. اشتراک شما به پایان رسیده است.
 2. سایتی جهت استریم همزمان ثبت نکردید.
 3. کد و آدرس استریم صحیح نیست. (جهت کپی کلید استریم از دکمه کپی سمت چپ استفاده کنید)
 4. سرور مورد نظر پر می باشد.

 

استریم رو استارت میکنم و اتصال سبزه ولی هیچ جا لایو نمیشم.

سرور استریم را تغییر دهید و تلاش کنید و اگر با تمام سرور ها مشکل دارید استریم کی ها را یک بار حذف کنید و مجدد با دقت بیشتری آنها را داخل سایت ثبت کنید.

 

امروز فقط میخوام توی توییچ استریم کنم، نمیخوام داخل آپارات و ... پخش بشه، چیکار کنم؟

فقط کافیست قبل استریم در پنل کاربری، سایر سایتها را غیرفعال کنید.

 

کیفیت های نمایش ویدیو در توییچ برایم باز نمیشود، مشکل از کجاست؟

این موضوع هیچ ربطی به مستراستریم ندارد و قوانین توییچ در این باره تصمیم میگیرد. این موضوع از سمت توییچ برای کسانی که پارتنر می باشند تضمین شده است و برای کسانی که افلیت توییچ را دارند در صورتی که این قابلیت امکان پذیر باشد ارائه میشود.

 

ارتباطم با مستراستریم اوکیه، توییچ و یوتیوب هم اوکیه ولی روی آپارات قطع میشه و لگ میشم، چرا؟

این موضوع چند دلیل دارد، آپارات، در طول روز چندین بار دچار مشکل میشود و قطعی هایی برای آپارات بوجود می آید، ممکن است علت این مشکل از سمت آپارات باشد ولی اگر سایت آپارات اوکی هست و سایر استریمرها مشکلی ندارند و فقط شما مشکل دارید این موضوع را در ادامه توضیح میدهیم.

بعضی از دوستان در هنگام استریم همزمان کیفیت استریم را روی 1080 میگذارند، مستراستریم هیچ تغییری در ویدیوی دریافتی از کاربر نمیدهد و همان را مستقیم به توییچ و آپارات و ... ارسال میکند، در ساعاتی که کاربران در حال استریم روی آپارات زیاد باشند، با توجه به اینکه کیفیت استریم روی آپارات حداکثر 720 می باشد، آپارات نیاز به تبدیل کیفیت 1080 به 720 را دارد که منابع زیادی مصرف میکند، لذا ممکن است در آن لحظه امکان تبدیل به دلیل بار پردازشی و ترافیکی بالا برای آپارات مقدور نباشد و موجب لگ یا قطعی هایی در آپارات شما شود. لذا در صورت بروز مشکل در ساعات خاص، کیفیت استریم را کاهش دهید، تا مشکل رفع شود. این مشکل در صورتی بوجود می آید که حدود 200 نفر روی آپارات در حال استریم باشند.

توجه داشته باشید، کیفیت 1080 در صورتی برای شما مناسب خواهد بود که بتوانید بیت ریت مناسب 1080 را نیز ارائه دهید، در صورتی که اینترنت شما ظرفیت بیت ریت مناسب کیفیت انتخابی را ندارد، تنظیم کردن استریم روی 1080 فقط باعث افت کیفیت می شود، لذا مقاله ما پیرامون انتخاب بیت ریت و کیفیت مناسب استریم را مطالعه کنید.

 

میخواهم در آپارات استریم بهتری داشته باشم، میتوانم از مستراستریم استفاده کنم؟

در ارتباطات سرویسهای خارجی مانند توییچ، یوتیوب و ...، مستراستریم میتواند مشکل قطعی ها و یا افت کیفیت را رفع کند، بدین شکل که از حداکثر پتانسیل آپلود اینترنت شما استفاده کند، چون استریم را به یک سرور داخل ایران ارسال میکنید، در صورتی که شما در ارتباط مستقیم با توییچ نمیتوانید از حداکثر سرعت آپلود خود برای استریم استفاده کنید، برخی کاربران بر این باورند که اگر سرعت آپلود اینترنت آن ها در شبکه داخلی ایران برابر با 1 مگابیت می باشد مستراستریم میتواند آنرا به 2 تا 10 مگابیت افزایش دهد، که این باور به طور کلی غلط می باشد، سرورهای آپارات و سرورهای مستراستریم در داخل ایران می باشند و اگر ارتباط شما با آپارات خوب نیست، نمیتوانید انتظار داشته باشید مستراستریم برای شما معجزه کند!

 

آیا تضمینی از سمت مستراستریم وجود دارد که استریم من قطع نشود؟

این موضوع در بخش قوانین سایت توضیح داده شده است، بنده سعی میکنم این موضوع را به شکلی دیگر در این بخش نیز توضیح دهم.

به طور کلی وضعیت اینترنت ایران ثابت نیست، اگر شما این انتظار را چه از ما و چه از هر سرویس دهنده اینترنت در داخل کشور دارید، بهتر است ابتدا سطح انتظار خود را پایین بیاورید. در داخل ایران هیچ سرویس دهنده ای تضمینی برای کیفیت ندارد و اگر هم میگویند قطعی نداریم، 100% دروغ میگویند، این موضوع را کلی گفتم، فارغ از سرویس استریم، در تمام موارد مربوط به ارتباطات اینترنتی ایران این موضوع صدق میکند.

حال برمیگردیم به بحث خودمان، ما هم سرورها را از دیتاسنترهای مختلف خریداری میکنیم و تمام تلاش خود را کرده ایم که سرورهای با کیفیت و از دیتاسنترهای مطرح کشور و همچنین دیتاسنترهای مختلف داخلی خریداری کنیم. دیتاسنترها نیز هیچ تضمینی به ما بابت ارتباطاتشان نمیدهند پس لذا ما هم نمیتوانیم به شما تضمینی بدهیم، ما تنها دو راه برای ارائه کیفیت بهتر به کاربرانمان داشتیم، اولین راه، تهیه سرور از دیتاسنترهای مختلف بوده تا در صورت بروز مشکل برای یکی از دیتاسنترها امکان تغییر سرور برای کاربرانمان وجود داشته باشد، مورد بعدی که اخیرا اتفاق افتاده این بوده که سروری در کشور ترکیه تهیه کردیم، کشور ترکیه تنها کشوریست که ارتباط بهتری با شبکه ایران دارد و اگر کیفیت سرویس اینترنتی شما به شکلی می باشد که میتوانید با سرور ترکیه ما ارتباط خوبی داشته باشید و اینترنت نیم بها هم برای شما مهم نیست میتوانید از آن سرور استفاده کنید.

ما در هر صورت تلاش خود را میکنیم تا بهترین کیفیت را به تمامی کاربران خود ارائه دهیم و تمامی راه های موجود را برای کاربران خود در دسترس قرار دهیم.

 

توی سایت استریمم لاویه ولی من داخل OBS لایو نیستم، چیکار کنم؟

یک بار داخل OBS، استریم را استارت کنید و بعد از 10 ثانیه استریم را ببندید، مشکل رفع میشود.

 

اینها بخشی از سوالات کلی شما در زمینه استریم همزمان بود که بنده توضیحات کاملی راجب این موضوعات نوشتم، در صورت نیاز این صفحه بروزرسانی خواهد شد.

امین محمودی

تاریخ بروزرسانی 16  فروردین 1400